Udany finisz na Wall Street

(Marek Druś)
opublikowano: 25-07-2006, 22:04

Giełdy w USA zakończyły sesje wzrostami. Dow Jones zyskał 0,48 proc., S&P500 0,63 proc., a Nasdaq 0,58 proc. Przewaga popytu zaznaczyła się wyraźnie jednak tylko na początku i na końcu sesji.

Giełdy w USA zakończyły sesje wzrostami. Dow Jones zyskał 0,48 proc., S&P500 0,63 proc., a Nasdaq 0,58 proc. Przewaga popytu zaznaczyła się wyraźnie jednak tylko na początku i na końcu sesji.

Krótko po rozpoczęciu handlu nastroje poprawiły lepsze niż oczekiwano dane makro. Przedstawiony przez Conference Board lipcowy indeks nastrojów konsumentów wzrósł, a nie spadł jak prognozowano. Mniejszy niż oczekiwano okazał się spadek sprzedaży domów na rynku wtórnym w czerwcu, co obudziło nadzieję, że oczekiwane schłodzenie koniunktury gospodarczej może mieć łagodny przebieg.

W końcówce handlu nastroje poprawił spadek kursu ropy do najniższego poziomu od miesiąca. Za pozytywny sygnał uznano także wiadomość, że przed posiedzeniem FOMC pod koniec czerwca, dwóch szefów oddziałów Fed opowiedziało się za przerwą w serii podwyżek stóp.

Na notowania poszczególnych spółek największy wpływ miały wyniki kwartalne. Wśród blue chipów najwyższy kurs od 3,5 lat osiągnęły akcje AT&T. Największy w USA telekom poinformował wcześniej o 80 proc. wzroście kwartalnego zysku. Najtańsze od trzech lat były akcje 3M. Koncern wprawdzie poprawił zysk i podtrzymał prognozy, ale zapowiedział spadek marż. Dwucyfrowy spadek kursu zanotowały akcje UPS. Jedna z największych na świecie firm kuriersko-logistycznych rozczarowała inwestorów obniżając prognozę tegorocznych wyników.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Udany finisz na Wall Street