Udany finisz na Wall Street

opublikowano: 02-02-2015, 22:08

Pierwsza sesja lutego na amerykańskich giełdach charakteryzowała się w pierwszej połowie wahaniem indeksów.

Inwestorzy nie mogli zdecydować się w którą stronę bardziej odważnie pchnąć indeksy z jednej strony chcąc odreagować styczniową, najmocniejszą od roku przecenę, z drugiej strony dyskontując słabe dane makro. Dopiero w drugiej części notowań strona popytowa wykazywać zaczęła oznaki ożywienia w efekcie czego sesja zakończyła się w zielonych odcieniach.

Ostatecznie, na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 1,14 proc. Wskaźnik S&P500 zwyżkował o 1,3 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał 0,89 proc.

Wśród najświeższych odczytów z gospodarki szczególnie zaniepokoił ten dotyczący spadku wskaźnika ISM dla przemysłu w styczniu oraz o największym od 2009 r. spadku wydatków konsumentów w grudniu minionego roku. Słabszy od oczekiwanego okazał się z kolei wzrost wydatków na inwestycje budowlane w ostatnim miesiącu minionego roku.

Osiem spośród 10 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500 notowało wzrosty przy czym  najmocniejsza zwyżka stała się udziałem walorów przedstawicieli sektora energetycznego i telekomunikacyjnego.

Po znaczącej, jak na ostatnie czasy zwyżce cen ropy WTI po ponad 1,2 proc. drożały papiery koncernów paliwowych Exxon Mobil i Chevron.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy