Udany kwartał Gino Rossi

Magdalena Laskowska
opublikowano: 16-05-2008, 00:00

Obuwniczo-odzieżowa grupa pozytywnie zaskoczyła inwestorów. Zarząd obiecuje dalszą poprawę, bo przenosi produkcję do Indii.

Obuwniczo-odzieżowa grupa pozytywnie zaskoczyła inwestorów. Zarząd obiecuje dalszą poprawę, bo przenosi produkcję do Indii.

Pierwszy kwartał roku spółka oferująca obuwie marek: Gino Rossi, Vanita i Geox oraz ubrania Simple może zaliczyć do udanych. Skonsolidowane przychody wyniosły 52,9 mln zł, wobec 44,5 mln zł rok wcześniej. Zysk netto zwiększył się o 40 proc. — wzrósł z 3,1 mln zł w 2007 r. do 4,3 mln zł. Prezes zapewnia, że spółka jest w stanie utrzymać taką dynamikę przez cały rok.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni za wzrostów w pierwszym kwartale. Wskazuje on, że całoroczne wyniki mogą być znacznie lepsze niż w ubiegłym roku — mówi Maciej Fedorowicz, prezes Gino Rossi.

W tym roku zarząd grupy liczy na 200 mln zł przychodów i 15 mln zł zysku netto, ale oficjalnych prognoz nie podaje. W ubiegłym roku grupa miała 174 mln zł przychodów ze sprzedaży i 7,5 mln zł zysku netto.

W tym roku Gino Rossi przeniesie większość produkcji z Polski i Włoch do Indii.

— Rozpoczynamy tam testową produkcję. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, stopniowo będziemy zwiększać zamówienia — przekonuje Maciej Fedorowicz, prezes Gino Rossi.

Dzięki temu koszty produkcji grupy spadną o blisko 40 proc., a marża brutto na sprzedaży znacząco wzrośnie. W 2007 r. grupa uzyskała na sprzedaży butów blisko 40-procentową marżę, gdy średnia dla branży wynosi 30-50 proc.

Zarząd słupskiej grupy, tak jak cały rynek, myśli o akwizycjach.

— Rozmawiamy z wieloma podmiotami z kraju i zagranicy. Chcemy powiększać portfel m.in. przez przejęcia odzieżowych i kosmetycznych marek. Możliwe, że dojdzie do nich w tym roku — mówi Maciej Fedorowicz.

Ewentualna transakcja może być sfinalizowana dzięki emisji obligacji.

Grupa Gino Rossi prowadzi 131 salonów w Polsce oraz 31 za granicą: w Czechach, Gruzji, na Litwie, Łotwie, w Niemczech, Rosji, na Ukrainie i Węgrzech. Na informacje ze spółki pozytywnie zareagowali inwestorzy i na zamknięciu wczorajszej sesji za akcję spółki po 3,9-procentowym wzroście płacono 7,90 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Laskowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Udany kwartał Gino Rossi