Udany przetarg obligacji ustabilizował złotego

Krzysztof Wołowicz
opublikowano: 05-05-2011, 00:00

Nastroje na rynkach finansowych pogorszyły się. Spadały indeksy giełdowe. Obawy o kontynuację zaostrzenia polityki monetarnej w Chinach wpłynęły na spadki cen surowców. Na rynku EUR/USD zdecydowanie słabszy indeks ISM nie wpłynął negatywnie na kurs dolara tylko dzięki wcześniejszym spadkom na giełdach.

Na krajowym rynku długu Ministerstwo Finansów przeprowadziło udany przetarg zamiany obligacji. Resort sprzedał papiery zapadające w 2015 r. i 2020r. o wartości odpowiednio 1,5 mld i 1,7 mld złotych, odkupując równocześnie obligacje zapadające w tym roku. Dobry wynik przetargu stanowił wsparcie dla złotego, co przy zniżkach na światowych giełdach stabilizowało notowania złotego w przedziale 3,9280-3,9480 w relacji do euro. Gorszy od oczekiwań indeks PMI nie miał większego wpływu na kurs naszej waluty.

Krzysztof Wołowicz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Wołowicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu