UE może nałożyć cła na amerykański keczup

opublikowano: 06-07-2018, 12:33

Unia Europejska szykuje nową listę amerykańskich towarów objętych cłami na wypadek gdyby prezydent USA zdecydował się na wprowadzenie ceł na europejskie auta, poinformował w piątek The Finacial Times powołując się na anonimowe źródła.

Na liście importu wartości ok. 18 mld EUR znajdują się towary codziennego użytku, m.in. mrożone ryby, rodzynki, plastry i… keczup. FT zwróciło uwagę, że obłożenie cłem tego ostatniego wydaje się bezsensowne, bo amerykańska spółka Kraft Heinz produkuje w Europie sprzedawany na tym rynku keczup.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Pod koniec czerwca UE wprowadziła odwetowe cła na sprowadzane z USA m.in. masło orzechowe, jeans, whiskey i motocykle po tym jak wcześniej administracja Donalda Trumpa wprowadziła cła na sprowadzane z Europy stal i aluminium.

Decyzja w sprawie wprowadzenia przez USA ceł na importowane z UE auta i części zamienne ma zapaść w nadchodzących tygodniach. FT przypomina, że w 2016 roku import europejskich aut do USA miał wartość 254 mld EUR, a import amerykańskich do UE tylko 77 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu