UE odłoży negocjacje w Chorwacją

Polska Agencja Prasowa SA
15-03-2005, 17:03

Unia Europejska odłoży negocjacje w sprawie członkostwa z Chorwacją, które miały się rozpocząć w czwartek, uznając, że Zagrzeb nie współpracuje w pełni z trybunałem haskim - ujawniły we wtorek źródła dyplomatyczne po spotkaniu ambasadorów państw członkowskich.

Unia Europejska odłoży negocjacje w sprawie członkostwa z Chorwacją, które miały się rozpocząć w czwartek, uznając, że Zagrzeb nie współpracuje w pełni z trybunałem haskim - ujawniły we wtorek źródła dyplomatyczne po spotkaniu ambasadorów państw członkowskich. 

    We wtorek nie podjęto decyzji, która zapadnie najprawdopodobniej w środę na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych - powiedział jeden z dyplomatów.

    Zapewnił, że wszyscy zgadzają się co do przyszłego członkostwa Chorwacji, podkreślają jednak konieczność współpracy Zagrzebia z ONZ-owskim trybunałem ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii.

    "Jest zgoda na przyjęcie ram negocjacyjnych, by posłać pozytywny sygnał" - powiedział wspomniany dyplomata. "Moim zdaniem, negocjacje nie rozpoczną się 17 marca" - dodał.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / UE odłoży negocjacje w Chorwacją