UE: Roaming tańszy od 1 lipca

DI
08-06-2009, 15:36

Ministrowie państw członkowskich UE  przyjęli oficjalnie nowe przepisy dotyczące roamingu zaproponowane przez KE we wrześniu ub.r. (IP/08/1386) i zatwierdzone w kwietniu  (IP/09/620).

Nowe unijne przepisy przyniosą użytkownikom od 1 lipca jeszcze większą, nawet 60-proc. redukcję opłat za roaming – w samą porę dla wyjeżdżających na wakacje.

Nowe rozporządzenie gwarantuje w szczególności użytkownikom opłatę nieprzekraczającą 0,11 euro (bez VAT) za wysłanie SMS-a podczas pobytu za granicą w UE.

Użytkownicy telefonów komórkowych będą mogli również korzystać z Internetu, pobierać filmy lub wysyłać zdjęcia z wakacji bez ryzyka szoku na widok rachunku za roaming po powrocie z wakacji.

Zgodnie z nowymi przepisami operatorzy komórkowi muszą naliczać użytkownikom opłatę za połączenie roamingowe po 30 sekundach w ujęciu sekundowym zamiast naliczania minutowego, co – jak się oczekuje – doprowadzi do zmniejszenia wysokości rachunków telefonicznych o 24 proc.

Przyjęte dziś przez Radę Unii Europejskiej nowe przepisy dotyczące roamingu zaczną obowiązywać od 1 lipca we wszystkich 27 państwach członkowskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / UE: Roaming tańszy od 1 lipca