UE: Wielka demonstracja przeciwko dyrektywie usługowej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2006, 13:24

Co najmniej 30 tysięcy osób bierze we wtorek udział w demonstracji w Strasburgu, zwołanej z okazji debaty w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą o liberalizacji rynku usług w Unii Europejskiej.

Co najmniej 30 tysięcy osób bierze we wtorek udział w demonstracji w Strasburgu, zwołanej z okazji debaty w Parlamencie Europejskim nad dyrektywą o liberalizacji rynku usług w Unii Europejskiej.

    Demonstranci idą pod hasłami obrony praw socjalnych, które - ich zdaniem - naraża na szwank nieograniczona niczym swoboda świadczenia usług. Obawiają się także "dumpingu socjalnego" ze strony nowych krajów członkowskich i nieuczciwej konkurencji, która pociągnie w dół standardy socjalne w UE.

    W demonstracji bierze udział ok. 400 związkowców z "Solidarności" i OPZZ, w tym delegacja Związku Nauczycielstwa Polskiego.  Głosowanie nad dyrektywą odbędzie się w czwartek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane