Czytasz dzięki

UE wprowadza zakaz importu drobiu z Rosji i Kazachstanu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-08-2005, 15:26

Unia Europejska wprowadza zakaz importuproduktów drobiowych z Rosji i Kazachstanu - poinformował PAP jeden z rzeczników Komisji Europejskiej Mikołaj Dowgielewicz.

Unia Europejska wprowadza zakaz importuproduktów drobiowych z Rosji i Kazachstanu - poinformował PAP jeden z rzeczników Komisji Europejskiej Mikołaj Dowgielewicz.

    "Unia wprowadza zakaz importu produktów z drobiu z tych dwóch krajów. Decyzja wejdzie w życie w przyszłym tygodniu" -powiedział w sobotę Dowgielewicz. Uściślił, że Komisja poprosiła państwa członkowskie, by zajęły stanowisko w tej sprawie do 12 sierpnia.

    Dodał, że i tak jest już niedozwolony import do UE z Rosji świeżego mięsa z drobiu, podrobów, dzikiego ptactwa, półproduktów mięsnych, jajek, produktów z jajek, surowego pożywienia dla zwierząt z drobiu.

    Import produktów drobiowych praktycznie nie istniał, bo Rosja nigdy nie wystąpiła o autoryzację w tej sprawie.

     W tym tygodniu w azjatyckiej części Rosji i na północy Kazachstanu stwierdzono przypadki ptasiej grypy. Rosyjskie władze przyznały, że zidentyfikowany wirus H5N1 może zainfekować człowieka.

Elwira Wielańczyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane