Ugoda z USA może kosztować UniCredit 900 mln USD

opublikowano: 03-04-2019, 10:58

Około 900 mln USD może kosztować włoski bank UniCredit porozumienie z władzami USA odnośnie zarzutów o świadczenie usług rozliczeniowych irańskim klientom, co jest objęte amerykańskimi sankcjami.

Byłaby to jedna z najdroższych ugód związanych z naruszeniem przepisów USA dotyczących sankcji, ale pozwoliłaby włoskiej instytucji na zaoszczędzenia na postępowaniu karnym.

Zobacz więcej

UniCredit

REUTERS_Stefano Rellandini_Forum

Na wyższą kwotę opiewało porozumienie zawarte z bankami Societe Generale, Commerzbank, HSBC i BNP Paribas, z których tylko ten ostatni przyznał się do winy. Pozostałe banki zawarły umowy o odroczonym postępowaniu sądowym.

To bardzo dobry scenariusz dla UniCredit, ponieważ eliminuje jedno z pozostałych ryzyk dla banku – uważa Fabrizio Bernardi, analityk Fidentiis Equities. Jego zdaniem, ugoda może poprawić wycenę UniCredit w przyszłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy