UKE skontroluje przenoszenie numerów w Polkomtelu i Centertelu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-01-2006, 14:15

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadzi kontrolę wdrożenia przez dwóch operatorów komórkowych: PTK Centertel i Polkomtel usługi przenoszenia numerów - poinformował w środowym komunikacie rzecznik prasowy UKE Jacek Strzałkowski.

Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadzi kontrolę wdrożenia przez dwóch operatorów komórkowych: PTK Centertel i Polkomtel usługi przenoszenia numerów - poinformował w środowym komunikacie rzecznik prasowy UKE Jacek Strzałkowski.

W ubiegłym tygodniu Polkomtel informował, że Centertel nie dokonuje technicznego przeniesienia do sieci Plus, należącej do Polkomtela, wszystkich numerów zgodnie z procedurą, a w niektórych przypadkach opóźnienie wynosi już kilkadziesiąt dni.

Centertel odpierał te zarzuty. W przekazanym mediom komunikacie zaznaczył, że "w pełni realizuje ustalone procedury przenośności numerów i podtrzymuje pełną gotowość współpracy z innymi operatorami w procesie przechodzenia abonentów do i z sieci Orange".

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (poprzednik UKE) w ubiegłym roku kontrolował przygotowanie operatorów do świadczenia usługi przenoszenia numerów. Wówczas nie stwierdził poważnych nieprawidłowości, lecz dobre przygotowanie infrastruktury do komercyjnego wdrożenia usługi.

Nastąpiło to 16 stycznia br. Wcześniej, od października ub.r. operatorzy komórkowi udostępnili usługę pilotażowo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane