UKNF zaskarży decyzję ws. Bumechu

opublikowano: 30-05-2019, 15:28

Urząd KNF zamierza złożyć zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. podejrzenia manipulacji kursem giełdowego Bumechu.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w głośnej sprawie manipulacji kursem akcji Bumechu. Powód: sprawcy nie ustalono.

Siedziba KNF
Zobacz więcej

Siedziba KNF fot. Andrzej Hulimka/Forum

W marcu 2017 r. Bumech opublikował komunikat o kupnie akcji spółki przez China Coal Energy Company. Kurs urósł o kilkadziesiąt procent. Komisja Nadzoru Finansowego szybko nabrała wątpliwości co do wiarygodności pisma, zażądała zawieszenia obrotu, a następnie skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Jacek Barszczewski, rzecznik KNF poinformował "PB", że "dokonana przez Urząd KNF analiza treści postanowienia o umorzeniu śledztwa w sprawie podrobienia dokumentu w postaci zawiadomienia o nabyciu akcji Bumech SA przekazanego rzekomo przez China Coal Energy Limited oraz związanej z tym zawiadomieniem manipulacji kursem akcji Bumech SA pozwoliła ustalić, że istnieją przesłanki do jego zaskarżenia".

- Urząd złoży w niniejszej sprawie zażalenie w terminie wskazanym w kodeksie postępowania karnego - dodał Jacek Barszczewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy