Ukraina: Minister finansów prawdopodobnie podał się do dymisji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2006, 11:55

Minister finansów Ukrainy Wiktor Pynzenyk podał się do dymisji - poinformowały w czwartek ukraińskie media powołując się na źródła rządowe. Prawdopodobną przyczyną dymisji jest - jak podano - niezadowolenie Pynzenyka z warunków ukraińsko-rosyjskich umów dotyczących dostaw gazu.

Minister finansów Ukrainy Wiktor Pynzenyk podał się do dymisji - poinformowały w czwartek ukraińskie media powołując się na źródła rządowe. Prawdopodobną przyczyną dymisji jest - jak podano - niezadowolenie Pynzenyka z warunków ukraińsko-rosyjskich umów dotyczących dostaw gazu.

Cytowane przez agencje informacyjne źródło w ukraińskim rządzie poinformowało, że Pynzenyk złożył podanie o dymisję w ostatnich trzech dniach. Gazeta internetowa "Ukraińska Prawda" podała tymczasem, że minister finansów udał się na urlop w związku z kampanią przed wyborami do parlamentu, które odbędą się 26 marca.

Na początku lutego ukraiński koncern Naftohaz i Rosukrenergo, firma pośrednicząca w dostawach rosyjskiego i środkowoazjatyckiego gazu na Ukrainę, stworzyły wspólne przedsiębiorstwo Ukrgazenergo, zajmujące się sprzedażą tego paliwa dla odbiorców ukraińskich.

Wtedy to podpisano również kontrakt, zgodnie z którym - jak zapewniły wówczas władze w Kijowie - Ukraina będzie kupować gaz w cenie 95 dolarów za 1000 metrów sześciennych do 2010 roku.

Przedstawiciele Rosukrenergo oświadczyli jednak, że cena ta może ulec zmianie, ponieważ będzie ona zależeć od cen gazu importowanego z krajów Azji Środkowej.

Jarosław Junko

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ukraina: Minister finansów prawdopodobnie podał się do dymisji