Ukraina: walki na wschodzie, ok. 200 zabitych

DI, PAP
opublikowano: 19-06-2014, 22:32

Na wschodzie Ukrainy trwały w czwartek intensywne walki sił antyterrorystycznych z prorosyjskimi separatystami. Rzecznik operacji antyterrorystycznej Władysław Selezniow poinformował, że zabito ok. 200 bojowników prorosyjskich.

Według niego po stronie przeciwnika jest też bardzo dużo rannych. Siły ukraińskie straciły czterech wojskowych, a rannych zostało 20 ludzi.

Siły antyterrorystyczne opanowały miejscowości w obwodzie donieckim, przez które przerzucana była broń z Rosji do Słowiańska, jednego z głównych punktu oporu buntowników. Oswobodzone z separatystów miejscowości to Jampil i Kirowske na północy obwodu donieckiego.

„Bojownicy stawiają zacięty opór, działają podstępem, uderzają w siły antyterrorystyczne z zasadzek. Ukraińskie jednostki ostrzeliwane są przez snajperów” – napisał Selezniow na swoim Facebooku.

Zarówno informacje pochodzące od sił ukraińskich, jak i prorosyjskich separatystów sugerują, że doszło do poważnej bitwy z udziałem pojazdów opancerzonych i czołgów - pisze agencja Reutera. Według obu stron walki toczyły się w pobliżu miasta Krasnyj Łyman, na wschód od Słowiańska.

Jeden z głównych separatystycznych dowódców Igor Striełkow w wypowiedzi zamieszczonej na YouTube powiedział, że w walkach brało udział 20 czołgów. Według niego siły ukraińskie całkowicie odcięły linie zaopatrzenia separatystów prowadzące do Słowiańska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane