Ukraińska kasza poprosi o kapitał

[WIS]
opublikowano: 21-12-2011, 00:00

Ranok-Olymp planuje debiut na NewConnect. Chce uzyskać 2-2,5 mln EUR.

Na głównym parkiecie warszawskiej giełdy notowanych jest już siedem spółek rolno- -spożywczych z Ukrainy. Teraz firmy zza naszej wschodniej granicy zaczynają szukać kapitału także na rynku NewConnect. Do notowanej na nim od niedawna Agroligi wkrótce dołączy Ranok-Olymp, który jest jednym z większych producentów kasz. Jest on liczącym się podmiotem w sektorze skupu zbóż, a także ich eksportu.

— W połowie 2012 r. grupa przedsiębiorstw Ranok-Olymp planuje przeprowadzić ofertę prywatną akcji nowej emisji na NewConnect. Spółka zamierza w ten sposób uzyskać 2-2,5 mln EUR, które zostaną wykorzystane na sfinansowanie ekspansji terytorialnej na Ukrainie, rozwój produkcji oraz modernizacje linii produkcyjnych — informuje Xeniya Didenko, analityk z firmy Progress Holding, która jest autoryzowanym doradcą na rynku NewConnect.

W 2010 r. grupa uzyskała 21,6 mln EUR (97,2 mln zł) przychodów ze sprzedaży oraz wynik EBITDA na poziomie 1,2 mln EUR (5,4 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [WIS]

Polecane