Ulrich rozgrzeje strefę w Starachowicach

MAG
opublikowano: 10-05-2013, 00:00

Polski kapitał kupił niemiecką markę systemów grzewczych. Produkcję, którą zlecał w Europie, ulokuje w Polsce.

Znów Polacy inwestują za granicą. Ulrich to marka systemów grzewczych, które w Polsce można kupić od 18 lat, a w Europie jeszcze dłużej. W ubiegłym roku od międzynarodowych właścicieli markę kupili Polacy.

— Właścicielami Ulrich Polska są teraz spółka Gerda oraz Ulrich Europa. Kapitał jest stuprocentowo polski. Zamierzamy przenieść produkcję, którą dotychczas spółka zlecała do zakładów m.in. w Niemczech, we Francji czy w Holandii, do Polski — zapowiadaMarcin Gil, prezes Ulrich Polska. Firma dostała wczoraj zezwolenie na działalność w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Starachowice. — Na działce o powierzchni 1 ha firma wybuduje zakład. Do końca 2016 r. zainwestuje 11 mln zł. Obiecuje stworzyć co najmniej 20 miejsc pracy. Myślę, że będzie ich dużo więcej: 50-60 — mówi Cezary Tkaczyk, prezes strefy. Ulrich chce produkować systemy grzewcze: kominki, piece na paliwo stałe i gazowe, pompy ciepła, systemy solarne itp. Będzie też świadczyć usługi ich instalacji i konserwacji oraz usługi obróbki mechanicznej metali czy magazynowo-transportowe.

— Chwilowo przygasiliśmy sprzedaż na rynkach europejskich.W tej chwili współpracujemy z kilkoma polskimi zakładami, które przygotowują dla nas innowacyjne rozwiązania dla urządzeń grzewczych. Chcemy wrócić do Europy z nowymi produktami jesienią — zapowiada Marcin Gil. Projekt producenta systemów grzewczych, pierwszy w tym roku, to dopiero rozgrzewka dla strefy. — Mam nadzieję, że w pierwszym półroczu wydamy kolejne zezwolenia. Liczymy też, że ruszą prace związane ze zmianami granic stref, bo czeka na to kilku przedsiębiorców z konkretnymi projektami — mówi Cezary Tkaczyk. W ubiegłym roku strefa ze Starachowic wydała pięć zezwoleń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane