Umiarkowane wahania złotego

Marcin Kiepas
30-03-2011, 12:20

Złoty pozostaje w środę stabilny w relacji do głównych walut, pomimo zauważalnego wzrostu apetytu na ryzyko na rynkach globalnych, co przede wszystkim znajduje odzwierciedlenie w wyraźnie rosnących cenach akcji. W południe kurs USD/PLN testował poziom 2,8316 zł, EUR/PLN 3,9883 zł, a CHF/PLN 3,0758 zł.

Wydarzeniem środy na rynkach światowych, mogącym mieć pośredni wpływ na notowania polskiej waluty, będzie publikacja raportu ADP o sytuacji na rynku pracy w USA. Dane zostaną opublikowane o godzinie 14:15. Szacuje się, że w marcu amerykański sektor prywatny stworzył 200 tys. nowych miejsc pracy, po tym jak miesiąc wcześniej przybyło ich 217 tys.
Raport ADP, dający przedsmak emocji przed piątkową publikacją oficjalnych danych z rynku pracy, nabiera szczególnego znaczenia w świetle ostatnich jastrzębich wypowiedzi Plossera, Evansa, Bullarda, czy Fishera z Fed. Naszym zdaniem, o tym, czy kwestia normalizacji polityki pieniężnej przez Fed stanie się tematem numer jeden dla rynków finansowych już teraz, przesądzą właśnie dane z rynku pracy publikowane w tym tygodniu (http://www.xtb.pl/strona.php?komentarz=20156).

Sytuacja na wykresach USD/PLN, EUR/PLN i CHF/PLN, po ostatnich spadkach tych par, wskazuje na lekką przewagę strony podażowej. Nie jest jednak wykluczone, że ewentualne dalsze spadki zostaną poprzedzone niewielką korekta.

Marcin Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Umiarkowane wahania złotego