Umiarkowany optymizm przed sesją w USA

opublikowano: 22-07-2021, 14:09

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji rosły na mniej niż dwie godziny przed rozpoczęciem czwartkowej sesji.

Kontrakty na średnią Dow Jones, S&P500 i Nasdaq 100 rosły o 0,1 proc. We wtorek i środę amerykańskiej rynki akcji mocno odbiły w górę po dużej przecenie w poniedziałek, która zmobilizowała popyt. Ostrożność inwestorów może zwiększać to, że indeksy zbliżyły się do historycznych szczytów, a nie widać mocnych argumentów za atakiem na nie. Tymczasem, choć poniedziałkowa przecena była największa w tym roku, to od października amerykański rynek akcji nie doświadczył korekty sięgającej nawet 5 proc., zwrócił uwagę Ryan Detrick, główny strateg LPL Financial. Jego zdaniem, ryzyko wyprzedaży rośnie w miarę zbliżania się do znanych ze zmienności sierpnia i września.

W czwartek inwestorzy będą śledzić dane o tzw. nowych bezrobotnych po tym jak tydzień temu okazało się, że ich liczba jest najniższa od początku pandemii. Potem w trakcie czwartkowej sesji podane zostaną dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym oraz indeks wskaźników wyprzedzających.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane