Unia pomoże inwestycjom

Mira Wszelaka
05-11-2008, 00:00

Do 28 listopada można składać wnioski o dofinansowanie opracowań, projektów i analiz dotyczących terenów na cele inwestycyjne.

Do 28 listopada można składać wnioski o dofinansowanie opracowań, projektów i analiz dotyczących terenów na cele inwestycyjne.

Jeśli zarządzana przez ciebie gmina posiada wolne tereny o powierzchni minimum 40 ha, które można przeznaczyć na inwestycje, sięgnij po unijną pomoc. Do wzięcia z poddziałania 6.2.2. z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG) w ramach tegorocznej puli zarezerwowano 1,5 mln EUR, a do 2013 r. 25 mln EUR. Wnioski można składać do 28 listopada w resorcie gospodarki.

Dofinansowanie obejmuje m.in. przygotowanie terenów na cele inwestycyjne: opracowanie koncepcji dotyczący zagospodarowania terenu, w tym ocenę stanu infrastruktury technicznej, analizę kosztową uzbrojenia, opracowanie informacji o klimacie inwestycyjnym okolicy, dotyczące kompleksowych badań geotechnicznych, studium wykonalności, analizy formalnoprawne oraz raporty o wpływie na środowisko.

Maksymalną kwotę unij-nego dofinansowania określono na 85 proc. kosztów (nie może przekroczyć 650 tys. zł). Beneficjent musi zobowiązać się, że w pięć lat od zakończenia realizacji projektu wykorzysta powstałą dokumentację do reali- zacji odpowiednich inwe-stycji. Gminy mogą wystą-pić o dofinansowanie kil- ku opracowań i analiz w ramach 6.2.2. Nabory wniosków będą organizowane co kwartał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mira Wszelaka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Unia pomoże inwestycjom