UniCredit może wybrać "polską" ofertę na Pekao SA

Wyniki włoskiego referendum mogą skłonić Włochów do przyjęcia oferty polskiego konsorcjum PZU/PFR na zakup udziałów w Pekao SA.

O zainteresowaniu polskich podmiotów drugim pod względem wielkości bankiem w naszym kraju pisaliśmy w poniedziałkowym wydaniu "Pulsu Biznesu" (czytaj>>Piłka po stronie Włochów)

Zobacz więcej

Bank Pekao SA

Andrzej Bogacz/Forum

Włosi odrzucili w niedzielnym głosowaniu plany reformy konstytucji Matteo Renziego, włoskiego premiera, który zadeklarował, że w związku z tym poda się do dymisji. Wynik referendum zwiększa ryzyko kryzysu gospodarczego we Włoszech. Włoska giełda nerwowo zareagowała – indeks mediolańskiego FTSE Mib spadł o 1,4 proc. do 16.857,0 pkt na otwarciu sesji. Indeksy ciągną w dół akcje banków na czele z UniCredit, którego akcje spadły 5,3 proc. na otwarciu. Spadek cen akcji zmniejsza rentowność potencjalnej emisji, szykowanej przez jedyny istotny systemowo bank we Włoszech.

UniCredit chce sam wypracować ścieżkę dojścia do bezpiecznych buforów kapitałowych zanim nakaże mu to europejski regulator.

UniCredit i Amundi ogłosiły w poniedziałek, że prowadzą wyłączne negocjacje w sprawie sprzedaży Pioneera na rzecz francuskiego koncernu. Financial Times podaje, że inwestycyjne ramię UniCredit może zostać sprzedane za 3 mld EUR.

Zdaniem dzisiejszego FT, UniCredit planuje wydzielić portfel kredytów zagrożonych o wartości 50 mld EUR brutto, część z tego portfela może sprzedać wybranym inwestorom finansowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy