UniCredit może zwolnić 10 tys. pracowników

opublikowano: 14-09-2015, 18:03

UniCredit największy bank we Włoszech pod względem aktywów, i właściciel polskiego Banku Pekao SA planuje zredukować około 10 tys. miejsc pracy, co stanowi 7 proc. wszystkich obecnie zatrudnionych, donosi Reuters, powołując się na swoje źródła w instytucji.

Przyczyną decyzji ma być chęć ograniczenia kosztów i zwiększenia zysków.

Zobacz więcej

REUTERS/Heinz-Peter Bader /FORUM

Planowane cięcia mają dotyczyć przede wszystkim oddziałów banku we Włoszech, w Niemczech i Austrii.

Według agencyjnych źródeł, podana wielkość redukcji obejmuje już 2,7 tys. zwolnień zapowiedzianych już wcześniej we Włoszech.

Rzecznik UniCredit odmówił komentarza, stwierdził jedynie, że prezes banku Federico Ghizzoni 3 września powiedział, nie było na razie żadnych konkretnych liczb odnośnie potencjalnych zwolnień.

Ghizzoni prowadzi obecnie weryfikację strategicznego, pięcioletniego planu, który został ujawniony w ubiegłym roku, zakładającego dążenie do zwiększenia przychodów i redukcji kosztów. Oczekuje się, że uaktualniony plan zostanie ogłoszony w listopadzie.

Plany są opracowywane dla sięgającej 10 tys. etatów redukcji  - twierdzi jeden insiderów z banku. Dodaje, że sprawa ma dotyczyć głównie Włoszech, Austrii i Niemiec.

UniCredit, który zatrudnia ponad 146,6 tys. pracowników w 17 krajach, znajduje się pod silną presją, by zwiększyć swoje zyski, gdyż jak się oczekuje, niskie stopy procentowe, w ciągu najbliższych lat będą negatywnie przekładać się na zarobki banków.

Włoski bank odnotował w I półroczu 2015 r.  zysk nieco ponad 1 mld EUR, połowę tego co zarobił jeden z największych rywali na krajowym rynku, Intesa Sanpaolo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy