Unicredit rusza w Szczecinie

MAG
opublikowano: 08-01-2009, 00:00

Włoski bank dziś opowie o swoim centrum. Będzie zlokalizowane w szczecińskim Posejdonie. Rekrutacja już wkrótce.

Włoski bank dziś opowie o swoim centrum. Będzie zlokalizowane w szczecińskim Posejdonie. Rekrutacja już wkrótce.

O inwestycji Unicredit "PB" informował od lipca. W październiku, w dniu, w którym akcje firmy na giełdzie w Mediolanie zanurkowały do najniższego od 11 lat poziomu, włoski bank podjął ostateczną decyzję. Dziś jego przedstawiciele ujawnią nieco szczegółów. Nam udało się zdobyć część informacji już wczoraj.

— Firma rozpocznie rekrutację w marcu. Docelowo zatrudni 500 osób — mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Unicredit podpisał już umowę z Centrum Development Investments (CDI), deweloperem, który jest właścicielem m.in. budynku Posejdon w centrum Szczecina. CDI chce przywrócić mu pierwotny wygląd elewacji z 1929 r., rozbudować obiekt i stworzyć kompleks, w którym będzie 25 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Szczecin wygrał rywalizację z kilkoma innymi lokalizacjami w Polsce. W ostatecznej rozgrywce walczył z Poznaniem. Centrum będzie się zajmować przetwarzaniem transakcji bankowych na rynkach Austrii i Niemiec. Już w wakacje Rafał Baniak, wiceminister gospodarki, zapowiedział, że Włosi dostaną na ten projekt grant od rządu.

— Bardzo się cieszymy, że udaje nam się realizować naszą strategię i przyciągać do Szczecina firmy z branży BPO — podkreśla Piotr Krzystek.

Już wcześniej przedstawiciele Unicredit zapowiadali, że po zakończeniu procesu integracji platformy IT w grupie Unicredit pojawi się więcej opcji wykorzystania centrów. Włosi mają już podobne ośrodki m.in. w Rumunii i Czechach.

Rekrutacja do centrum Unicredit zajmującego się przetwarzaniem transakcji bankowych na rynkach Austrii i Niemiec ruszy w marcu i potrwa do końca 2010 r. W tym czasie firma zatrudni 500 pracowników. Poszukiwane są osoby ze znajomością języków angielskiego lub niemieckiego, z doświadczeniem zawodowym, jak również absolwenci wyższych uczelni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu