UniCredit zredukuje 18,2 tys. etatów

UniCredit największy pod względem aktywów bank we Włoszech, planuje znaczącą redukcję zatrudnienia, donosi Reuters.

 Instytucja, chce także zrestrukturyzować lub wyjść ze swojego biznesu detalicznego w Austrii oraz operacji leasingowych we Włoszech, szukając możliwości podwyższenia swoich kapitałów bez zwracania się do udziałowców z prośbą o gotówkę.

UniCredit flaga
Wyświetl galerię [1/2]

UniCredit flaga

Bloomberg

UniCredit, który jest właścicielem działającego w Polsce Banku Pekao SA, jest ostatnim z dużych europejskich banków zapowiadających tak głębokie zmiany w celu zwiększenia zysków i podwyższenia kapitałów. Oczekuje że tzw. wskaźnik kapitałowy CET 1 wyniesie 12,6 proc. w 2018 r. wobec 10 proc. jaki zakładano w poprzedniej strategii. Zysk netto ma za trzy lata wynieść 5,3 mld EUR co jest wartością o 1,3 mld niższą niż oczekiwano wcześniej.

Redukcja kosztów – jaką planuje zrealizować UniCredit – ma wynieść do 2018 r. około 1,6 mld EUR.

W opublikowanym w środę oświadczeniu włoska instytucja podała, że redukcja zatrudnienia ma sięgnąć 18,2 tys. etatów (14 proc.) , w tym 6 tys. poprzez sprzedaż działalności na Ukrainie i joint venture związanego z operacjami prowadzonymi przez menadżera aktywów Pioneer wspólnie z hiszpańskim bankiem Santander. 

Redukcje zatrudnienia mają mieć miejsce zarówno w lokalnych, jak i globalnych centrach korporacyjnych, a także w bankach komercyjnych we Włoszech, Niemczech, Austrii oraz Europie Środkowo-Wschodniej.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UniCredit zredukuje 18,2 tys. etatów