Unima 2000 będzie integrować

Krakowska spółka IT buduje drugą nogę biznesową. Chce zostać integratorem i powalczyć o publiczne kontrakty.

Unima 2000 to jeden z największych dostawców rozwiązań dla call center na polskim rynku. Specjalizuje się także w rozwiązaniach dla inteligentnych budynków i instalacjach niskoprądowych. Firmie, która od dekady jest notowana na warszawskiej giełdzie, znudziły się jednak bezpieczne biznesowe nisze i zamierza wypłynąć na szeroki rynek IT w poszukiwaniu wzrostu i wyższej marży.

— Chcemy zająć się świadczeniem usług związanych z integracją rozwiązań IT — zapowiadaKrzysztof Kniszner, prezes Unimy 2000. Dzięki temu ze sprzedawcy sprzętu Unima ma stać się firmą usługową. Rentowność kontraktów sprzętowych jest bardzo niska, co widać po wynikach spółki, która ubiegły rok zamknęła 33 mln zł przychodów i zaledwie 100 tys. zł zysku netto. Krzysztof Kniszner podkreśla, że Unima 2000 zamierza ostrożnie wchodzić na nowy rynek. Na początku nie zamierza porywać się na kontrakty większe niż 5 mln zł. — Będę zadowolony, jeśli w przyszłym roku uda się zrealizować kilka takich zamówień. Docelowo chciałbym, by integracja miała jak największy udział w przychodach firmy — mówi prezes.

Mocno liczy na zlecenia z rynku publicznego. Lada moment mają ruszyć zamrożone od dwóch lat projekty współfinansowane z funduszy unijnych. Dla Unimy 2000 mogą być dobrym startem w biznesie integracyjnym. Krzysztof Kniszner nie obawia się współpracy z partnerami publicznymi. W jego ocenie urzędy i spółki z udziałem skarbu państwo coraz bardziej profesjonalnie podchodzą do zamówień informatycznych. Dlatego firma zdecydowała się wejść w ten segment rynku IT. Mimo planów rozszerzenia działalności Unima 2000 zamierza pozostać spółką dywidendową. Zdaniem prezesa, dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami zwiększa wiarygodność na giełdzie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu