Unit4 zatrudni 700 osób

opublikowano: 10-03-2015, 00:00

Dostawca aplikacji dostał 4,1 mln zł grantu od rządu i urośnie we Wrocławiu dwukrotnie.

Kolejna inwestycja we Wrocławiu. Unit4 Polska, dostawca aplikacji dla sektora usług, chce w kilka lat zatrudnić 700 osób. Rozwija międzynarodowy zespół wsparcia klientów oraz R&D. Zatrudni programistów, testerów, analityków i specjalistów ds. obsługi klienta. We wrocławskim zespole już pracują osoby pochodzące z Francji, Chorwacji, Ukrainy i Portugalii. Firma oferuje dodatkowe wsparcie i udogodnienia osobom, które przenoszą się do stolicy Dolnego Śląska. W marcu spółka przeniesie się do nowej siedziby we Wrocławiu.

— Wybraliśmy Polskę, ponieważ jest tutaj wielu utalentowanych,ambitnych ludzi, którzy mają dostęp do najlepszej edukacji — mówi Jose Duarte, Prezes Unit4.

Argumentów było więcej: firma dostała rządowy grant wysokości 4,1 mln zł.

— Cieszy nas fakt, że dzięki wsparciu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej w aplikowaniu o pomoc publiczną firmie Unit4 udało się zdobyć grant rządowy. Dla nas oznacza to dalszy rozwój jednej z czołowych branż, jaką jest IT, oraz nowe miejsca pracy dla najlepszych programistów. Firma Unit4 to ważny partner naszych lokalnych inicjatyw, a także uczestnik WRO DAY — kampanii promującej Wrocław i wrocławskich pracodawców na uczelniach w innych miastach kraju — komentuje Dariusz Ostrowski, prezes ARAW.

Unit4 tworzy ERP w chmurze i aplikacje biznesowe. Ma siedzibę w Holandii, działa w 26 krajach na świecie i zatrudnia ponad 4,1 tys. osób. W Polsce sprzedaje systemy pod marką TETA. Z rozwiązań spółki korzysta w Polsce ponad 2 tys. firm i instytucji. O planach Unit4 „PB” informował w grudniu, gdy międzyresortowy zespół ds. inwestycji zagranicznych przyznał firmie grant, w ramach którego zobowiązała się do stworzenia 330 etatów. © Ⓟ

352 Tyle osób pracuje we wrocławskim centrum Unit4.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Unit4 zatrudni 700 osób