United Airlines chcą kupić co najmniej 100 Boeingów 737 Max

opublikowano: 10-06-2021, 09:23

Czwarta linia lotnicza USA prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie dużego zamówienia samolotów wąskokadłubowych, w tym co najmniej 100 Boeingów 737 Max, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

United Airlines Holdings uznało, że nadszedł dobry moment na zmodernizowanie floty i analizuje zakup kilku nowych, oszczędniejszych modeli samolotów w czasie kiedy najwięksi producenci: Boeing i Airbus bardziej niż kiedykolwiek szukają możliwości pozyskania zamówień, twierdzą źródła agencji. Z drugiej strony przewoźnik z Chicago dostrzega szybki wzrost popytu na podróże lotnicze w USA po załamaniu rynku w ubiegłym roku. Według dwóch anonimowych informatorów Bloomberga United Airlines zamówi 150 Boeingów 737 Max.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

United Airlines w lutym wznowił loty samolotów Boeing 737 Max po prawie dwóch latach ich uziemienia przez władze lotnicze z powodu podejrzenia, że błędy konstrukcyjne maszyn przyczyniły się do dwóch katastrof.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane