Uniwersytet Coventry wchodzi do Wrocławia

opublikowano: 30-07-2018, 22:00

Brytyjska uczelnia, jedna ze 100 najlepszych w Europie, otwiera w Polsce filię. We wrześniu 2019 r. chce mieć 300 studentów.

Polskie uczelnie nie brylują w światowych rankingach. Tymczasem od przyszłej jesieni będzie można rozpocząć naukę we wrocławskiej filii Uniwersytetu Coventry, który magazyn „Times Higher Education” umieścił w gronie 100 najlepszych w Europie pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej trójce w kategorii relacji ze studentami. To pierwsza tego typu niezależna placówka w Polsce utworzona przez zagraniczną uczelnię wyższą. To również pierwsza zagraniczna filia tej uczelni. Wrocław wygrał z ośrodkami akademickimi w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Katowicach.

INACZEJ NIŻ WSZYSCY: Będziemy oferować elastyczną i zorientowaną na rozwój kariery lokalną alternatywę, która umożliwi zdobycie dyplomu brytyjskiej uczelni wyższej w dziedzinach, w których występuje największe zapotrzebowanie wśród pracodawców — mówi John Latham, prorektor Uniwersytetu Coventry.
Zobacz więcej

INACZEJ NIŻ WSZYSCY: Będziemy oferować elastyczną i zorientowaną na rozwój kariery lokalną alternatywę, która umożliwi zdobycie dyplomu brytyjskiej uczelni wyższej w dziedzinach, w których występuje największe zapotrzebowanie wśród pracodawców — mówi John Latham, prorektor Uniwersytetu Coventry. Fot. ARC

Student pracujący

Wrocławska filia będzie oferować kursy z przedmiotów zawodowych i technicznych na studiach stacjonarnych i zaocznych, początkowo dla 300 studentów. Wszystkie zajęcia będą prowadzone po angielsku. Uczelnia jest płatna, ale rozkład zajęć pozwala studentom na pracę w niepełnym wymiarze godzin. W planach jest możliwość wymiany studenckiej z innymi brytyjskimi jednostkami z grupy Coventry University, zlokalizowanymi w Coventry, Scarborough i Londynie. Początkowo filia będzie oferować studia licencjackie w dziedzinie biznesu, cyberbezpieczeństwa i IT, inżynierii, hotelarstwa i turystyki — te kierunki przedstawiciele uczelni uznali za najbardziej rozwojowe w regionie dolnośląskim. W przyszłości liczba kursów będzie większa.

Dla pracodawców

Uniwersytet Coventry współpracuje z Politechniką Wrocławską, prowadząc program magisterski z europejskich systemów i kontroli (studenci mogą studiować w Polsce i Coventry).

— Wizyty w mieście i na uczelni partnerskiej zainspirowały nas do założenia filii we Wrocławiu. Istnieje wielki apetyt na edukację w elastycznym modelu, jaki oferujemy. Dzięki temu studenci mogą się kształcić, jednocześnie pracując i podnosząc umiejętności — mówi John Latham, prorektor Uniwersytetu Coventry, który w ostatnich latach kilkukrotnie był we Wrocławiu.

— Po raz pierwszy w historii renomowana zagraniczna uczelnia zdecydowała się na tak znaczące zaangażowanie w życie polskiego miasta i otworzenie filii. Skorzystają na tym zarówno nasi mieszkańcy, jak i Uniwersytet Coventry — uznawany za jeden z najlepszych oraz najbardziej innowacyjnych w Europie — komentuje Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, uważa, że ta inwestycja pomoże ściągać kolejne.

— Zyskamy kolejny atut w rozmowach z potencjalnymi inwestorami oraz magnes przyciągający nowych mieszkańców — mówi Ewa Kaucz.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy