Uniwersytet kończy centrum

Bogdan Tychowski
18-02-2003, 00:00

Jeszcze w tym roku uruchomione zostanie Centrum Kongresowe Uniwersytetu Szczecińskiego. Budowa pochłonie 20 mln zł

Uniwersytet Szczeciński (US) kończy budowę centrum kongresowego przy ul. Cukrowej w Szczecinie. Będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w mieście.

— 75 proc. robót jest już za nami. Zostało jeszcze wyposażenie 14 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Całkowity koszt inwestycji szacuje się na 20 mln zł. Większość pieniędzy pochodzi z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu (MENiS) — mówi Eugeniusz Kisiel, dyrektor administracyjny US.

Budowa jest uwzględniona w planie inwestycyjnym MENiS do 2004 r. W tym roku US otrzyma na jej kontynuację 3 mln zł. Generalnym wykonawcą jest szczecińska spółka ModechPolmo.

— Być może do sfinansowania naszego przedsięwzięcia przyłączy się Komitet Badań Naukowych — dodaje Eugeniusz Kisiel.

W obiekcie będzie 16 sal wykładowych, 18 sal do ćwiczeń. Amfiteatralna aula pomieści 700 osób.

Do nowego obiektu zostaną przeniesione instytuty: socjologii, politologii, filozofia, katedra psychologii, dziekanat oraz biblioteka. Instytuty zgromadzone w kompleksie przy ul. Cukrowej mają stać się zalążkiem europeistyki w Szczecinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Uniwersytet kończy centrum