Uniwheels podał wyniki i prognozy

ISBNEWS
12-11-2015, 10:51

Uniwheels prognozuje wzrost skonsolidowanych przychodów o 17-20% r/r (wobec 15-20% wzrostu oczekiwanych w sierpniu br.) oraz wzrost zysku EBITDA o 20-22% (wobec 15-20% oczekiwanych w sierpniu), poinformował prezes Ralf Schmid.

Pomimo ograniczeń związanych z wykorzystaniem mocy produkcyjnych, grupa zwiększyła sprzedaż felg o 7% r/r, sprzedając rekordową ilość 5,7 mln sztuk felg.

Zobacz więcej

Ralf Schmid, prezes Uniwheels Fot : Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

"W całym 2015 roku wzrost wolumenu sprzedaży felg może wynieść między 7 a 8% w porównaniu do roku 2014. Dzięki lepszemu miksowi produktowemu oraz dostosowywaniu cen felg do kosztów aluminium, dynamika przychodów może osiągnąć poziom między 17% a 20% r/r. W efekcie spodziewamy się, że dynamika wzrostu zysku EBITDA wyniesie między 20% a 22% r/r" - powiedział Schmid, cytowany w komunikacie.

Spółka podała też, że prace budowlane w nowym zakładzie w Stalowej Woli są prowadzone zgodnie z harmonogramem. Nowy zakład pozwoli zwiększyć moce produkcyjne grupy o dodatkowe 2 mln szt. felg rocznie do 2018 roku. Po zakończeniu budowy w Stalowej Woli powstanie największy na świecie kompleks produkcyjny felg aluminiowych, składający się z trzech sąsiadujących zakładów, o łącznych mocach produkcyjnych ok. 9 mln sztuk felg rocznie.

"Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu br., a w tej chwili budowa hali już została zakończona i  pierwsze elementy nowej linii do malowania, kluczowego elementu nowego zakładu, zostały już dostarczone na miejsce i są gotowe do montażu. Rozruch zakładu zaplanowany jest na wiosnę, a seryjna produkcja rozpocznie się latem 2016 i pozwoli zwiększyć tak potrzebne w tej chwili moce. Jestem przekonany, że osiągniemy zakładany poziom produkcji dodatkowych 2 mln felg bardzo szybko - w efekcie zwiększymy łączne produkcyjne zakładów w Stalowej Woli o 1/3" - wskazał dyrektor finansowy i członek zarządu Karsten Obenaus.

W okresie I-III kw. 2015 r. spółka miała 27,86 mln euro skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 15,86 mln euro zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 320,18 mln euro w porównaniu z 263,38 mln euro rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł odpowiednio: 41,56 mln euro wobec 31,49 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Uniwheels podał wyniki i prognozy