UOKiK mówi "tak" planom Trakcji Polskiej

DI
opublikowano: 11-02-2011, 15:15

Trakcja Polska może przejąć kontrolę nad spółkami AB Kauno i Tiltra - postanowiła prezes UOKiK-u, bo uznała, że  koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Trakcja Polska należy do grupy kapitałowej Comsa Emte. Świadczy usługi budowlano-montażowe oraz konserwacyjne dla infrastruktury transportu szynowego. AB Kauno prowadzi działalność w zakresie budowy mostów, tuneli, dróg i ulic oraz infrastruktury kolejowej. Tiltra jest spółką holdingową, która zarządza posiadanymi podmiotami w ramach ich działalności w zakresie m.in. budownictwa, budowy dróg, produkcji mas bitumicznych i mieszanek betonowych.

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu