UOKiK sprawdzi Cyfrowy Polsat

MEW
opublikowano: 12-06-2008, 10:43

UOKiK chce zbadać, czy platforma Zygmunta Solorza-Żaka nie nadużywa pozycji ograniczając możliwości publicznego odtwarzania meczy Euro 2008.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczęła postępowanie sprawdzające, czy Cyfrowy Polsat nie łamie prawa ograniczając publiczne odtwarzanie relacji z Euro 2008.

Telewizja Polsat jest jedynym właścicielem w Polsce praw do transmisji relacji ze wszystkich meczy Euro 2008. Zgoda na publiczne odtwarzanie przez przedsiębiorców prowadzących np. kina, puby czy hotele jest uzależniona od nabycia praw do ich publicznego nadawania, a także zakupu dekodera od Cyfrowego Polsatu.

- W toku postępowania Urząd sprawdzi, czy zasady zawierania umów na publiczne odtwarzanie programów telewizyjnych, w tym relacji z Euro 2008 oraz zasady sprzedaży sprzętu koniecznego do odtwarzania tych programów, nie naruszają prawa antymonopolowego – napisał UOKiK w komunikacie.

Postępowanie wyjaśniające ma na celu wstępne ustalenie czy mogło dojść do naruszenia prawa. Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów powinno się zakończyć w terminie 30 dni od dnia jego wszczęcia. Jeżeli zarzuty się potwierdzą konieczne będzie wszczęcie postępowania antymonopolowego w tej sprawie. 

MEW

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / UOKiK sprawdzi Cyfrowy Polsat