UPS miał udany III kwartał

Dorota Gąsowska
27-10-2005, 00:00

Zarząd UPS przewiduje, że w przyszłym roku najbardziej umocni się segment krajowych i zagranicznych przesyłek drobnicowych.

UPS, amerykański dostawca przesyłek i usług związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw, podliczył swoje wyniki w trzecim kwartale 2005 r. Od początku lipca do końca września dochód netto firmy wyniósł 953 mln USD.

Firma obsłużyła 14,3 mln paczek. Trzeci kwartał 2005 r. UPS zakończyła z 17,9-proc. wzrostem przychodów, które wyniosły 10,55 mld USD (przed rokiem 8,95 mld USD). Znacznie wzrósł też zysk operacyjny — na koniec września UPS zarobił 1,5 mld USD, co oznacza 19,1-proc. wzrost.

Największy zysk przyniósł sieci segment krajowych przesyłek w Stanach Zjednoczonych. Wyniósł on 1,11 mld USD, czyli o 18 proc. więcej niż rok temu. Przychód z tego segmentu działalności firmy wzrósł o 6,9 proc. i wyniósł 7,03 mld USD. Tzw. dywizja przesyłek międzynarodowych wypracowała przychód o 14,5 proc. większy niż w trzecim kwartale 2004 r. W roku bieżącym przychód wyniósł 1,92 mld USD. Natomiast zysk operacyjny wzrósł o 19,5 proc. i osiągnął poziom 318 mln USD. Wielkość eksportu zwiększyła się o 12,5 proc., głównie za dzięki udziałowi kontynentu azjatyckiego — wielkość eksportu do Azji wzrosła o 26 proc., a do samych tylko Chin o 34 proc.

Przychód segmentu usług zarządzania łańcuchem dostaw wzrósł aż o 130 proc. i wyniósł 1,6 mld USD. Zysk operacyjny zwiększył się natomiast o 37,3 proc. i osiągnął poziom 70 mln USD. Tak dobry wynik osiągnięto głównie za sprawą przejęcia przez UPS dwóch firm: Menlo Worldwide Forwarding i Overnite.

W trzecim kwartale UPS był bardzo aktywny. Firma kupiła przedsiębiorstwo Lynx Express w Wielkiej Brytanii i zakończyła proces przejęcia Overnite w USA, otworzyła też centrum dystrybucyjne w Kalifornii i została sponsorem Igrzysk Olimpijskich 2008 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Gąsowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / UPS miał udany III kwartał