URTiP bliski przyjęcia oferty ramowej przedstawionej przez TP SA

opublikowano: 04-02-2004, 14:03

PAP: Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty bliski jest przyjęcia warunków oferty ramowej dotyczącej połączenia sieci pomiędzy operatorem dominującym a alternatywnym, zaproponowanej przez TP SA - poinformował URTiP w środę w komunikacie.

Urząd już dwukrotnie odrzucał propozycje Telekomunikacji Polskiej w sprawie oferty ramowej. Na początku stycznia 2004 roku TP SA przedłożyła trzeci projekt oferty ramowej, uwzględniający nowe przepisy prawa telekomunikacyjnego.

URTiP poinformował, że na spotkaniach przedstawiciele izb gospodarczych zgłaszali zastrzeżenia do poszczególnych zapisów

oferty ramowej, ale w większości spornych spraw doszło do uzgodnienia kompromisowych stanowisk.

"W wyniku tych rozmów oraz uwag, zgłaszanych przez URTiP i izby gospodarcze, TP złożyła poprawki i uzupełnienia do pierwotnego projektu oferty ramowej" - podano w komunikacie.

URTiP stwierdził, że przedłożona przez TP ramowa oferta dotycząca połączenia sieci może sprzyjać porządkowaniu rynku

telekomunikacyjnego i relacji międzyoperatorskich.

"W świetle dotychczas posiadanej dokumentacji przedłożonej przez TP, a także biorąc pod uwagę opinię Rady Telekomunikacji oraz opinie izb gospodarczych, Prezes URTiP obecnie nie znajduje podstaw prawnych do odrzucenia oferty ramowej" - podano.

Zdaniem Urzędu, przedstawiona oferta ramowa połączenia sieci TP z innymi operatorami spełnia warunki wymienione w prawie telekomunikacyjnym oraz w rozporządzeniu ministra infrastruktury.

URTiP podał, że ostateczna decyzja administracyjna prezesa URTiP zostanie podjęta po ustosunkowaniu się stron postępowania do ostatniej wersji oferty ramowej TP SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / URTiP bliski przyjęcia oferty ramowej przedstawionej przez TP SA