URTiP: szansa na kompromis

Marek Druś, Mariusz Zielke
23-10-2002, 00:00

Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) zaproponował powołanie specjalnego zespołu, który zająłby się wypracowaniem kompromisu między TP SA, PTC (operator ERA GSM) i Polkomtelem (sieć Plus) w sprawie konfliktu wokół wzajemnych rozliczeń. We wtorek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli prezesi spółek. Jego tematem była sprawa kosztów połączeń telefonicznych z klientami sieci komórkowych, inicjowanych z telefonii stacjonarnej. Zdaniem Witolda Grabosia, prezesa URTiP, są one obecnie zbyt wysokie, co zniechęca użytkowników, zmniejsza ruch i zamraża rynek.

— Przyczyną tego stanu jest brak równowagi w obniżaniu wysokości stawek rozliczeniowych. TP SA planując obniżenie cen płaconych przez abonentów, główny ciężar tej obniżki przenosi na operatora komórkowego. O ile z takim rozwiązaniem zgodziła się już Idea, podpisując z TP SA umowę, o tyle operatorzy Ery i Plusa uważają, że proporcje rozliczeń zaproponowane przez operatora stacjonarnego są dla nich krzywdzące — twierdzi Bogdan Koblański, rzecznik prasowy URTiP.

Zaznaczył, że wobec rozbieżności stanowisk prezentowanych przez uczestników spotkania nie osiągnięto porozumienia. Prezes URTiP zaproponował więc powołanie specjalnego zespołu, w którego skład weszliby przedstawiciele wszystkich stron oraz URTiP. Jego zadaniem będzie znalezienie kompromisowego rozwiązania kwestii rozliczeń.

— Jeśli zespół ten nie wypracuje żadnego stanowiska, podejmę wszelkie przyznane mi prawem działania na rzecz uregulowania tego sektora rynku telekomunikacyjnego — zapowiedział Witold Graboś.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / URTiP: szansa na kompromis