USA: aktywność biznesowa nabiera tempa

ARŻ, Reuters
opublikowano: 23-10-2020, 17:04

Aktywność biznesowa w USA wzrosła do najwyższego poziomu od 20 miesięcy w październiku, ale tempo wzrostu nowych biznesów i nowych zamówień nieco się zmniejszyło w obliczu utrzymującej się pandemii i nadchodzących wyborów, pisze Reuters.

IHS Markit podał w piątek, że jej wstępny indeks wyjściowy PMI w USA, który śledzi sektor produkcyjny i usługowy, wzrósł w tym miesiącu do poziomu 55,5. To najwyższy wynik od lutego 2019 roku i wzrost z 54,3 we wrześniu. Odczyt powyżej 50 wskazuje na wzrost produkcji sektora prywatnego.

Flaga Stanów Zjednoczonych (USA)
Flaga Stanów Zjednoczonych (USA)
Fot. skeeze/Pixabay

Niektórzy producenci i firmy usługowe zauważyli, że kryzys związany z koronawirusem wpłynął na popyt. Badanie wykazało, że inne firmy stwierdziły, że wielu klientów wstrzymywało się ze składaniem zamówień do czasu rozstrzygnięcia wyborczego starcia między Joe Bidenem a Donaldem Trumpem.

Pomimo odnotowanego wzrostu aktywności biznesowej ekonomiści przewidują wolniejszy wzrost gospodarczy w czwartym kwartale.

Wstępny wskaźnik PMI dla sektora usług wzrósł w tym miesiącu do 56, najwyższego poziomu od 20 miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane