USA: aplikacje finansowe najpopularniejsze w App Store

opublikowano: 16-04-2021, 19:05

Aplikacje Robinhood i Coinbase znalazły się na szczycie listy najpopularniejszych w App Store w tym tygodniu.

W piątek na szczycie listy najpopularniejszych aplikacji był Robinhood, pozwalajcy handlować szeroką gamą instrumentów na rynkach kapitałowych. Drugie miejsce miał Coinbase, największa amerykańska giełda kryptowalut, podał Sensor Tower. Dopiero trzecie miejsce na podium zajął TikTok.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Eksperci wiążą wzrost popularności aplikacji finansowych ze środowym debiutem giełdowym Coinbase i towarzyszącej temu rekordowej cenie bitcoina. Podkreślają jednocześnie, że mamy do czynienia z szerszym fenomenem eksplozji handlu na rynkach kapitałowych przez inwestorów indywidualnych w okresie pandemii. Wskazują na fenomen tzw. akcji memowych, czyli takich, których notowania zależą niemal wyłącznie od zainteresowania i decyzji członków internetowych forów inwestycyjnych.

Z wzrostu zainteresowania handlem instrumentami finansowymi korzystają też tradycyjne biura maklerskie. Charles Schwab poinformował, że w pierwszym kwartale otworzył klientom rekordowe 3,2 mln nowych rachunków. To więcej niż w całym 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane