USA: 'beżowa księga' jednak osłabiła popyt na giełdach

Marek Druś
11-09-2002, 20:40

Na amerykańskich giełdach nadal utrzymuje się niewielka przewaga wzrostów. Zarówno na NYSE jak i na Nasdaq obroty są niskie, co jest związane zarówno z późniejszym niż zwykle otwarciem sesji na obu rynkach, jak i rezygnacją wielu inwestorów z handlu papierami w dniu pierwszej rocznicy ataku terrorystycznego z 11 września ubiegłego roku.

Większe wzrosty z pierwszych minut notowań stłumiły obawy wywołane dość pesymistyczną oceną stanu amerykańskiej gospodarki zawartą w ‘beżowej księdze’ Fed. Inwestorzy obawiają się, że jutrzejsze wystąpienie w Kongresie Alana Greenspana, prezesa amerykańskiego banku centralnego, przyniesie kolejne niekorzystne wiadomości dotyczące wychodzenia gospodarki z recesji.

Od rozpoczęcia notowań największym popytem cieszą się akcje branży półprzewodnikowej i telekomunikacyjnej. Najmocniej drożejącymi papierami wśród spółek z indeksu Dow Jones są akcje SBC Communications i Intela. Na Nasdaq wyraźnie drożeją papiery Cisco Systems i Nvidia. Rosnący popyt na akcje drugiej ze spółek wiąże się z decyzją sądu arbitrażowego, który podjął korzystną dla niej decyzję w sporze z Microsoftem.

Na NYSE wciąż największym zainteresowaniem cieszą się akcje Tyco International. Spółka poinformowała, że jej dyrektorem finansowym zostanie David FitzPatrick, dotychczas sprawujący tą funkcję w United Technologies.

Wyraźnie drożeją akcje producentów optoelektroniki, Cieny i JDS Uniphase.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: 'beżowa księga' jednak osłabiła popyt na giełdach