USA: dane o PKB poprawiły nastroje na giełdach

Marek Druś
31-10-2001, 16:50

Lepsze niż oczekiwano dane o PKB w III kwartale poprawiły nastroje na giełdach w USA. Po dwóch ostatnich, spadkowych sesjach, indeksy obu rynków ruszyły w górę.

Po trzecim kwartale PKB spadł w USA o 0,4 proc. Rynek oczekiwał zniżki o 1 proc. To miedzy innymi stało za wyprzedażą papierów w trakcie ostatnich kilku sesji.

Drożeją głównie papiery spółek technologicznych, Nasdaq po pierwszej godzinie notowań zyskał 3 proc. Tanieją papiery zaledwie pięciu spółek z indeksu Nasdaq-100. Największa zniżka kursu akcji jest udziałem papierów Adobe Systems. Producent oprogramowania graficznego poinformował o możliwości pogorszenia zysku w czwartym kwartale. Kilkunastoprocentowe wzrosty cen notują papiery Vitesse Semiconductor, Applied Micro Circuits i PMC-Sierra.

Wśród spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones Industrial Average największe wzrosty kursów notują papiery koncernów United Technologies i Honeywell, zaangażowanych m.in. w produkcję zbrojeniową, a także Hewlett-Packarda i Microsoftu.

Kontynuuje przecenę Eastman Kodak. Największy na świecie producent fotograficznych materiałów światłoczułych ostrzegał niedawno o możliwości pogorszenia przyszłorocznych wyników.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / USA: dane o PKB poprawiły nastroje na giełdach