USA: eksport ropy wzrósł siedmiokrotnie

opublikowano: 06-06-2016, 21:14

W grudniu zeszłego roku zniesiony został zakaz eksportu ropy przez Stany Zjednoczone. Od tego czasu zwiększył się on siedmiokrotnie w kierunkach innych niż Kanada, który był wyłączony z zakazu, donosi CNN Money.

W marcu amerykański eksport surowca ustanowił kolejny kamień milowy. Po raz pierwszy od 2000 r. więcej ropy trafiło do krajów innych niż Kanada, wynika z danych JBC Energy.

Łącznie w marcu USA wyeksportowały 15,7 mln baryłek ropy, z czego „tylko” 7,7 mln baryłek przeznaczone było na kanadyjski rynek. Największymi kupcami zostały Japonia i Włochy, każdy z tych krajów zaimportował ponad 1 mln baryłek amerykańskiej ropy. 

Jako ciekawostkę można przytoczyć ogromny skok eksportu ropy na małą karaibską wyspę Curacao, zlokalizowaną na północ od Wenezueli. Podczas gdy w lutym trafiło tam 17 tys. baryłek amerykańskiej ropy, w marcu było to już 75 tys. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy