USA: Handel elektroniczny lekko pod kreską

PAL, MW
opublikowano: 2010-04-15 14:20

Jedną nogą w obozie niedźwiedzi przebywają w czwartek wykresy głównych indeksów amerykańskich przed dzwonkiem. Przed inwestorami trudny dzień – muszą zmierzyć się z kilkoma wzrostowymi, rekordowymi sesjami na Wall Street, kilkoma publikacjami makro oraz wynikami Google.

Jeszcze przed sesją poznamy kwietniową wartość indeksu NY Empire State, liczbę tzw. nowych bezrobotnych, informacje o lutowym napływie kapitałów długoterminowych, marcową produkcję przemysłową i wykorzystanie mocy produkcyjnych.
Tymczasem inwestorzy docenili informację ze spółki Apache, która postanowiła przejąć Mariner Energy. Transakcja będzie płatna w akcjach i w gotówce i będzie miała łączną wartość 4 mld USD. Oznacza to 45-proc. premię w stosunku akcji Mariner z wcziorajczego zamknięcia. Jak można było się tego spodziewać, informacja mocno ożywiła sentyment inwestorów do papierów Mariner – kurs wzrósł przed dzwonkiem o ok. 40 proc. Nie docenili jej raczej dotychczasowi udziałowcy Apache – akcje straciły ok. 4 proc.

Dobrą sesję może mieć Ford Motor. Koncern motoryzacyjny w marcu poprawił sprzedaż na Starym Kontynencie w relacji miesięcznej o 16 proc., do 192 500 sprzedanych aut. To daje brandowi pozycję lidera sprzedaży w Europie.