"USA już nie są krajem możliwości"

KŁ, nyt.com
19-02-2013, 14:40

Większość ludzi postrzega Stany Zjednoczone jako kraj możliwości, ale nic nie może być obecnie dalsze od prawdy, przekonuje amerykański ekonomista Joseph Stiglitz i laureat nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii.

Joseph Stiglitz, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Joseph Stiglitz, fot. Bloomberg

- Być może 100 lat temu, Ameryka mogła rościć sobie przydomek kraju możliwości, ale tak nie jest już przynajmniej od ćwierćwiecza. Dziś w Stanach Zjednoczonych jest mniej równych możliwości niż w jakimkolwiek innym zaawansowanym przemysłowo kraju – napisał Joseph Stiglitz w artykule dla „The New York Times”.

Jak wynika z danych Brookings Institution, tylko 58 proc. Amerykanów pochodzących z najbiedniejszej grupy, stanowiącej 20 proc. społeczeństwa jest w stanie wyjść z tej grupy

Co stoi za tym trendem?

- Prawdopodobnie najważniejsza przyczyną braku równości szans jest edukacja: zarówno jeśli chodzi o dostęp do niej jak i o jej jakość – zauważa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, nyt.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / "USA już nie są krajem możliwości"