USA: kukurydza tanieje o maksymalny dopuszczalny limit

opublikowano: 12-08-2019, 19:38

Cena kukurydzy na giełdzie towarowej w Chicago spada w kontraktach futures o maksymalny dopuszczalny limit, co oznacza możliwość zakończenia dnia największą przeceną od sześciu lat.

Spadek ceny spowodowany jest najnowszą publikacją danych Departamentu Rolnictwa o powierzchni upraw kukurydzy. Okazało się, że wynosi ona 90 mln akrów. Analitycy prognozowali 87,7 mln. 

W USA w tym roku zanotowano najbardziej deszczowy sezon zasiewów w historii. To powoduje niepewność dotyczącą obszaru zasiewów i potencjalnych zbiorów, a w wyniku tego zwiększoną zmienność cen na rynkach.

W poniedziałek kurs kukurydzy z grudniowych kontraktów spadał o maksymalne dopuszczalne 25 centów do 3,9275 USD za buszel na Chicago Board of Trade. Gdyby utrzymało się tak do zamknięcia, spadek ceny o 6 proc. byłby rekordowy dla kontraktu i największy w przypadku najaktywniej handlowanego kontraktu co najmniej od maja 2013 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy