USA łagodzą ograniczenia importu towarów z Kuby

PAP
opublikowano: 14-02-2015, 11:27

Administracja prezydenta USA Baracka Obamy ogłosiła w piątek, że zamierza "poważnie złagodzić" restrykcje dotyczące importu z Kuby niektórych towarów wytwarzanych przez sektor drobnych producentów prywatnych, jak również usług oferowanych przez przedsiębiorstwa usługowe.

Po utrzymywaniu przez pół wieku amerykańskiego embarga gospodarczego wobec Kuby Departament Stanu USA ogłosił, że Amerykanie będą mogli importować towary wytwarzane przez kubańskich przedsiębiorców z następującymi wyjątkami: żywność, materiały włókiennicze, maszyny, pojazdy oraz broń i amunicja.

Do eksportu do Stanów Zjednoczonych będą dopuszczone jedynie towary i usługi oferowane przez kubańskich przedsiębiorców należących do jednej z dwunastu kategorii prywatnego biznesu, zaakceptowanych przez rząd kubański.

Jednak wiele z tych kategorii - zauważa AP - to taka "działalność nie stwarzająca potencjalnych możliwości ekspertowych", jak np. naprawa samochodów lub zegarków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane