USA: nastroje w budowlance najlepsze od 20 lat

opublikowano: 16-12-2019, 17:08

Kolejka chętnych do kupna i silna sprzedaż spowodowały, że nastroje w amerykańskiej branży budownictwa mieszkaniowego są najlepsze od 1999 roku.

Indeks nastrojów branży wzrósł w grudniu o 5 pkt. do 76. To jego największa zwyżka od końca 2017 roku. Odczyt okazał się lepszy od wszystkich prognoz ekonomistów zebranych przez Bloomberga. Oczekiwali wzrostu indeksu do 70.

Indeks wzrósł o 20 pkt. w tym roku, najmocniej od 7 lat. Eksperci uważają, że dobrze to wróży przyszłości branży, a także dostępności nieruchomości mieszkaniowych. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA