USA odrzuciły chińską ofertę na giełdę w Chicago

opublikowano: 16-02-2018, 09:58
aktualizacja: 16-02-2018, 10:00

Stany Zjednoczone odrzuciły ofertę fuzji chińskiej grupy inwestycyjnej z Chicago Stock Exchange, informuje BBC.

Zobacz więcej

youtube.com

Amerykański nadzór potrzebował ponad dwóch lat na wydanie ostatecznej decyzji. Chongqing Casin Enterprise Group zgłosiło zamiar przejęcia 134-letniej giełdy w Chicago w lutym 2016 r.

Oferta została wcześniej wstępnie zaakceptowana przez Komitet ds. Zagranicznych Inwestycji w USA i oczekiwała zatwierdzenia przez Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Jednak amerykańscy politycy, w tym sam prezydent Trump, uznali, że pozwolenie chińskiej firmie na inwestycję w amerykańska giełdę jest złym pomysłem.

Chińczycy w ramach umowy mieli kupić udział mniejszościowy Chicago Stock Exchange, co jak zapewniła chicagowska giełda zapewniło by jej tak potrzebny kapitał.

Chicago Stock Exchange jest jedną z najstarszych, ale także najmniejszych giełd w USA. Ma tylko 0,5 proc. udziału w handlu akcjami. Giełda jest kontrolowana przez grupę mniejszościowych akcjonariuszy, w której są m.in. Bank of America, E*Trade, Goldman Sachs i JP Morgan Chase.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA odrzuciły chińską ofertę na giełdę w Chicago