USA proszą fundusze o historię gry

ONO
opublikowano: 04-03-2010, 00:00

Agencja Bloomberg bagatelizuje sprawę "eurospisku" funduszy. Tymczasem władze USA proszą fundusze o zabezpieczenie historii transakcji.

Bloomberg powraca do sprawy słynnego obiadu z 8 lutego, w czasie którego mogło dojść do ustaleń funduszy hedgingowych w sprawie gry na spadek wartości  euro. Agencja bagatelizuje wydarzenie opisane w "Wall Street Journal". Bloomberg komentuje, że spotkania zarządzających nie są niczym nadzwyczajnym i mają cykliczny przebieg. Materiał można znaleźć na stronie www.pb.pl.

Te argumenty najwyraźniej nie trafiają do amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości. Bloomberg w osobnym tekście pisze, że władze poprosiły fundusze hedgingowe, z których niektóre uczestniczyły we wspomnianym obiedzie, o zachowanie danych dotyczących pozycji funduszy w walucie euro. Ma to mieć związek ze śledztwami prowadzonymi w USA i Europie, które mają sprawdzić role funduszy w greckim kryzysie. Fed bada m.in. udział banku Goldman Sachs w tej sprawie (więcej na www.pb.pl: "Fed zbada Goldman Sachs").

Przypomnijmy, że Wall Street Journal obszernie opisał wydarzenie z 8 lutego. Według dziennika, największe gwiazdy funduszy hedgingowych (m. in. Soros Fund Management i SAC Capital Advisors) rozmawiały o tym, że wartość euro może zrównać się z dolarem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA proszą fundusze o historię gry