USA: rekordowa liczba zajmowanych domów

MD
opublikowano: 13-08-2009, 18:31

W lipcu 360.149 domów w USA zostało objętych procedurą zajęcia, podała monitorująca rynek firma RealtyTrac. 

Liczba domów objętych procedurą zajęcia ustanowiła w lipcu trzeci w okresie pięciu miesięcy rekord. Według szacunków RealtyTrac, już jedno na 355 gospodarstw domowych zostało poinformowane o możliwości utraty domu. To największy odsetek odkąd RealtyTrac prowadzi szacunki. 

- Jest fatalnie – powiedziała Diane Swonk, główna ekonomistka Mesirow Financial Inc. z Chicago. – To całkiem nowa fala zajęć, wynikająca z cyklicznej dynamiki gospodarki – dodała.

Liczba zajęć rośnie, bo gospodarka straciła w lipcu 247 tys. miejsc pracy i ceny domów spadły w drugim kwartale o 15,6 proc., najmocniej w historii. Wielu z właścicieli domów ma większy dług w banku niż wynosi wartość kupionego na kredyt domu.

- Rynek nieruchomości mieszkaniowych nie osiągnął jeszcze dna – uważa Stuart Gabriel, dyrektor Ziman Center for Real Estate w Los Angeles.    

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / USA: rekordowa liczba zajmowanych domów