USA: rekordowe 7,8 mld USD sprzedaży w Cyber Monday

opublikowano: 26-11-2018, 12:28

To prawdopodobnie będzie największy pod względem sprzedaży przez Internet dzień w historii USA. Eksperci Adobe Analytics prognozują, że będzie ona o 20 proc. większa niż rok temu i wyniesie 7,8 mld USD.

W Black Friday sprzedaż online sięgnęła 6,2 mld USD i była o 24 proc. większa niż rok wcześniej. Amerykanie mogą patrzeć jednak z podziwem na Chiny, gdzie w ubiegłym miesiącu podczas Alibaba Singles Day sprzedaż przez Internet sięgnęła aż 30,8 mld USD.

Cyber Monday, zakupy internet, przesyłki
Zobacz więcej

Cyber Monday, zakupy internet, przesyłki fot. Bloomberg

Niektórzy z amerykańskich detalistów nie trzymają się ściśle terminologii i zaczęli promocyjną sprzedaż online jeszcze przed poniedziałkiem i utrzymają ją kilka dni po nim. Amazon uruchomił ofertę dla użytkowników Prime już w niedzielę, a Macy’s będzie ją kontynuował do środy. Sarah Hollenbeck, ekspert handlu detalicznego z  BlackFriday.com podkreśla, że w Cyber Monday króluje w ofercie elektronika, która jest sprzedawana często taniej niż w Black Friday.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu