USA: sesja rozpoczęła się od wzrostów

Marek Druś
opublikowano: 27-02-2002, 16:23

Sesja na amerykańskich giełdach rozpoczęła się od umiarkowanych wzrostów. Nastroje inwestorów poprawiła wiadomość o wzroście w styczniu drugi miesiąc z rzędu zamówień na dobra trwałego użytku.

Inwestorzy oczekują jednak przede wszystkim, że podczas środowego wystąpienia w Kongresie Alan Greenspan znajdzie odpowiednie słowa, aby wyrazić wiarę w zbliżającą się poprawę koniunktury gospodarczej, nie wywołując jednocześnie obaw rychłego podniesienia stóp procentowych.

Popsuła lekko nastroje wiadomość o spadku sprzedaży nowych domów w styczniu.

Wyraźnie zdrożały akcje spółek technologicznych. Poprawiła się wycena udziałów m.in. największych producentów mikroprocesorów Intela i Advanced Micro Devices. Wzrosła wyraźnie cena papierów producentów komputerów: Della, Hewlett-Packarda, Compaq’a i Apple.

Wyraźnie drożeją akcje spółki farmaceutycznej ImClone, która poinformowała o zgodzie władz federalnych na ponowne rozpoczęcie starań o wprowadzenie na rynek jednego z leków przeciwnowotworowych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: sesja rozpoczęła się od wzrostów