USA: spadek liczby wniosków o refinansowanie kredytów

ARŻ
opublikowano: 01-12-2021, 13:40

Liczba wniosków o refinansowanie spadła w ubiegłym tygodniu o 15 proc. z powodu wzrostu średniego oprocentowania - wynika z danych Mortgage Bankers Association.

W zeszłym tygodniu średnie oprocentowanie w przypadku 30-letniego kredytu hipotecznego wzrosło z 3,24 do 3,31 proc. To najwyższy wskaźnik od kwietnia. W analogicznym okresie ubiegłego roku średnie oprocentowanie było niższe o 39 punktów bazowych.

Biorąc pod uwagę ogół wniosków o kredyty hipoteczne, udział refinansowania spadł tydzień do tygodnia z 63,1 do 59,4 proc.

Wnioski o nowe kredyty hipoteczne na zakup domu wzrosły w ciągu tygodnia o 5 proc. Kupujący wrócili na rynek nieoczekiwanie, ponieważ aktywność w okresie przedświątecznym zazwyczaj pozostaje słabsza.

Indeks podpisanych umów kupna domów w USA wzrósł w październiku o 7,5 proc. po zrewidowanym w górę spadku o 2,4 proc. miesiąc wcześniej Ekonomiści sugerują, że może być to spowodowane lękiem przed dalszymi wzrostami oprocentowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane